Nastřikovací a masírovací stroje Schröder

Profesionální zařízení pro nástřik a masírování masa. To jsou masírovací stroje Schröder řady MAX, nastřikovací stroje Schröder řady IMAX a stroje na přípravu láku.

Kolber servis s.r.o. je oficiálním zástupcem firmy Schröder na českém trhu. Zajišťujeme prodej nových strojů, náhradních dílů a servis. Naši technici jsou certifikováni na servis strojů Schröder.

Schröder logo

Masírovací stroje

Řada MAX600, MAX1200, MAX3000, MAX6000

Technologie masírovacích zařízeních typu MAX je založena na horizontálním uspořádání rotujících pádel ve stojícím bubnu. Masírovacího efektu je docíleno silou motoru, jenž pohání hřídel, na které jsou umístěna lopatkovitá pádla. Ta jsou na hřídeli rozmístěna ve tvaru spirály tak, aby prováděla horizontální i vertikální pohyb materiálu v bubnu a aby bylo dosaženo rovnoměrného masírovacího efektu. Technologie tak umožňuje vysokou efektivitu masírovacího procesu a tím snížení masírovacích časů minimálně o 30 až 50% oproti běžným tamblerům.

Nespornou předností technologie MAX je značná úspora zástavbového prostoru. Stroje MAX mají 85 až 90% zaplnitelnost z celkového objemu masírovacího bubnu oproti běžným tamblerům, které mají zaplnitelnost 40 až 60%. Typové označení stroje pak označuje celkovou hmotnost produktu, pro kterou je stroj konstruován (600kg, 1200kg, 3000kg resp. 6000kg) nikoli objem stroje jak je tomu běžné.

Nastřikovací zařízení

Řada IMAX420, IMAX520, IMAX620 a řada IMAX300SL, IMAX400, IMAX600SL

Princip technologie nastřikovacích strojů řady IMAX je založen na klasickém injekčním vstřikování pomocí dutých jehel. Rozhodující roli zde hraje know-how týkající se typu jehly, vstupních a výstupních otvorů a vzoru rozmístění jehel. Lák, který má být vstřikována, je přiváděn přímo do produktu pomocí systému čerpadel a potrubí. Kromě vykostěných produktů lze injektovat také maso s kostí, drůbež a ryby. 

Technologie IMAX nabízí na výběr ze dvou typizovaných řad strojů. Jedná se o řadu s vysokým standardem HL a o řadu SL, která umožňuje nižší úroveň nastavení jednotlivých funkcí, nicméně umožňuje úsporu finančních prostředků při nejvyšším standardu kvality stroje.

Další přídavná zařízení a možnosti kombinace

Firma Schröder nabízí ve svém portfoliu veškerá další nutná zařízení pro technologie masírování a nastřikování. Jedná se o ucelené linky na přípravu a uchovávání láku, zařízení určená pro tenderizaci a mechanickou úpravu produktu a zařízení pro plnění. Dalším produktem je tvorba automatizovaných linek pro zpracování produktu od nástřiku pro koncové masírování a distribuci produktu pro finální zpracování, a to vždy na míru a přání zákazníka.

Všechna práva vyhrazena. Design by makesim.design